Info

obrazek

PůlJablkoň - čerstvá odnož Jablkoně - má nové album

Němec a Puttnerová, tedy Půljablkoň, jsou nejčerstvější odnoží Jablkoně. Vyrašili někdy začátkem roku a nyní už pomalu začínají plodit. Ve studiu se právě dokončilo nové album, na kterém kromě neokoukané resp. neoposlouchané Marie Puttnerové hraji a zpívám také já, tedy prajablkoň Michal Němec. Ostatní ... pokračování »

obrazek

Velký koncert a oslava 25 let Indies v Sono centru se blíží!!!

Jednodenní hudební festival v novém brněnském koncertním sále SONO centrum je oslavou 25. výročí založení firmy Indies, která se od počátku svého působení v České republice věnuje kvalitní alternativní a nekomerční hudbě. Na celodenním koncertě vystoupí 17 kapel a umělců, kteří během 25 let vydávali svoje ... pokračování »

obrazek

Koncem října vyšla Jiřímu Dědečkovi nová pohádková audioknížka

Po loňském úspěchu Pohádek o Malé tlusté víle přichází autor Jiří Dědeček s další pohádkovou audioknížkou, jejímž hrdinou je tentokrát plyšový hroch Obludvík a jeho přátelé: Prachzkříd, Složsitričko a Vařihouska. Tato podivuhodná čtveřice putuje českými městy od Chlípníku nad Bečvou až po Železnou ... pokračování »

obrazek

Irena Budweiserová připravila na listopad nové album spirituálů

Právě natočených 12 spirituálů, z toho 2 s vlastními českými texty, jsou mimo jiné i důkazem toho jak nás ovlivňují život, lidé a čas v novém pohledu na interpretaci tohoto hudebního žánru. Snažím se zúročit své mnohaleté zkušenosti ve Spirituál kvintetu, nepopřít svoji osobnost a uchovat v téhle nádherné ... pokračování »

obrazek

Indies MG se podílí na celovečerním dokumentu o Filipu Topolovi

Právě se natáčí celovečerní dokumentární film o jedné z nejvýraznějších osobností české nekomerční hudby - Filipu Topolovi - lídru skupiny Psí vojáci. Informace o filmu a průběhu natáčení sledujte na facebooku: https://www.facebook.com/filiptopolfilm/info  pokračování »

obrazek

Jablkoň přichází s novým albem

Nové album Jablkoně, které právě vychází se jmenuje  Sentimentální Němec (Sentimental German) a obsahuje celkem třináct písní. Jedenáct nových, jednu předělávku (Buď zase chvíli mladá) a jednu úpravu (Polajko – Leoš Janáček  Moravská lidová poezie v písních). Žánr by se dal velmi přibližně pojmenovat: ... pokračování »

obrazek

Daniel Fikejz (ex Combo FH) připravil své první sólové album "Psí hodinář"

Daniel Fikejz - kapelník, hlavní autor, aranžér a klávesista jazz-rockové skupiny Combo FH, se kterou nahrál dvě ceněná alba „Věci“ (1981) a „Situace na střeše“ (1986) připravil po více jak 20 letech své první sólové album „Psí hodinář“ (vychází 7.10.2013) a kterém říká: Motto: Tohle album jsem si ... pokračování »

obrazek

Eskamotër má nový klip

  Královéhradecký hudebník a textař vystupující pod pseudonymem Eskamotër /vl. jm. Slávek Hamaďák/ natočil první klip v rámci vydání svého aktuálního debutového alba Pohled do ulice (Indies MG), na jehož natáčení se podíleli i Echo Orchestr a jeho host, trumpetista Radek Círman. Klip vznikl na konci června, ... pokračování »

obrazek

Jiří Dědeček sám jen s kytarou připravil nové album

Album „Kočky z Letný“ vychází v půlce února a obsahuje 17 písniček o Praze. Některé jsou známé už téměř notoricky (Vysočany Libeň, Zabili trafikantku, Kdybych měl ségru), jiné vůbec  (Letní den, Konec sezóny). V každém případě však zcela nové bude podání - JD zahraje a zazpívá sám, pouze s doprovodem ... pokračování »

obrazek

"Pirát" Slávek Hamaďák alias Eskamotër přichází se sólovým albem

  Album vychází na CD 30. 4. ve formátu MP3 je již k mání a pilotní singl „Jano" si můžete stáhnout zdarma.  Od aktivního účinkování v kapelách Čertovi soustružníci, Piráti a Piráti 44 v 80. a 90. letech, přes produkování alb kapel Satelit Kanibal, The Coolers a Enter, se Slávek Hamaďák pod pseudonymem Eskamotër ... pokračování »

obrazek

Milli Janatková vydává začátkem března své debutové album „Proměna“

Album „Proměna“ je sólovým debutem Milli Janatkové, na kterém zazní 13 převážně autorských písní v češtině, evropské a brazilské portugalštině i „momentálním improvizovaném milli-jazyce“. Milli se zde představuje nejen se svým osobitým hlasovým vyjádřením, ale také „paličkováním“, hrou na kytaru, ... pokračování »

obrazek

11. března vychází akustické dvojalbum JANA BURIANA „Zpěvy u klavíru“

Album tvoří  třicet písní rozdělených na dvě CD. První – „Jak zestárnout“ – obsahuje klavírní verze písní ze stejnojmenného alba vydaného v roce 2012 (a jednu píseň dosud nevydanou)Druhé – „A jiné písně“ – obsahuje šestnáct písní, z nichž dvanáct vyšlo na předchozích albech JB v zaranžované ... pokračování »

obrazek

31.10. vychází třetí album skupiny CAMAEL

Na rozdíl od dvou předešlých CD prezentuje Camael na svém novém albu“ Čaro“ převážně původní tvorbu členů souboru.(Autory jsou :Jana Procházková,Iveta Kováčová,Pavel Fischer,František Raba a Dagmar Podkonická)Písně zní méně folklorně, ale instrumentální aranže jsou odvážnější, s větším důrazem na ... pokračování »

obrazek

Mikoláš Růžička (polovina dua Republic of Two) vydává sólové album

Zpěvák a kytarista Mikoláš Růžička, jeden ze dvou frontmanů pražské indie-folkové skupiny Republic of Two, která v roce 2011 získala cenu Anděl v kategorii Objev roku, vydává v těchto dnech svou sólovou desku pod názvem PIANO.  Album se točilo v domácím studiu M.Růžičky a ve studiu Jámor u zvukového mága Ondřeje ... pokračování »

obrazek

Vychází deska nejtlustší české celebrity, rappera a producenta Kapitána Dema

Právě vychází dlouho očekávaná deska nejtlustší české celebrity, rappera a producenta Kapitána Dema.  Album s názvem Demolice se nahrávalo ve studiu Home Jiřího Buriana. Deskavznikala v průběhu čtyř let.  O zvuk a master se postaral Ecson Waldes ve studiu Biotech ( www.biotech-studio.com ).   Kapitán Demo komentuje ... pokračování »

obrazek

Lehce probuzený - třetí album Jana Budaře a Eliščina Bandu vychází 21.9.

Nahrávalo se ve studiu 3bees v Praze. O aranže písní se postaral Jan Budař, Eliščin Band a David Smečka. Na albu vychází i píseň Lidice napsaná pro stejnojmenný film, tu produkoval a aranžoval Michal Hrůza.Eliščin Band i na této desce doplnili zajímaví hosté. Emma Smatana - zpěvačka, herečka a nejnověji i moderátorka ... pokračování »

 
Stránky  předchozí... | 0 | 1 | 2 | 3 | ...další  
 

Vyhledávání

Klip měsíce

Moje Indies

Koncerty

připravují se...