Album

 
obal alba

Hope Astronaut

Someone´s Missing

Cena stažení alba v MP3: 99 Kč

stáhnout

      

Druhá deska folk-rockových Hope Astronaut „Someone’s Missing“ obsahuje osm písní. Skupina na albu začala intenzivně pracovat letos na jaře. „Nahrávání a mixování trvalo skoro půl roku a hodně nás to po tvůrčí stránce posunulo. Některé party jsme zaznamenali i v našich ložnicích nebo obývácích. Chtěli jsme ho udělat pro nás nejpřirozenějším způsobem,“ řekl kytarista Hope Astronaut Mojmír Havlík.

Název „Someone’s Missing“ podle frontmana skupiny Tomáše Krejčiříka vystihuje obsah desky. „Chybět vám může člověk, který vycestoval na určitý čas někam daleko nebo od vás třeba odešel po několika společně strávených letech. Chybí nám nejbližší, kteří už se nevrátí. To je společná linie alba, ať už v textech či náladách písní,“ vysvětlil.

Co dotváří album, je jeho minimalistický obal z recyklovaného papíru, na jehož přední straně je vyobrazen tmavý kruh. Ten může být symbol opakování, nekonečna, černé díry, tečky, prázdného místa jakožto prostoru pro naději a možné cesty - to vše se dá dát do spojitosti s mezilidskými vztahy. Výtvarnou stránku desky zpracoval výtvarník, básník a hudebník s rusínskými kořeny Stefan Osciatka, který nedávno vytvořil také ilustrace k albu „Sing“ irské zpěvačky a herečky Marie Doyle Kennedy nebo obal k loňskému „Voice Memos“ anglického písničkáře Jamese Harriese.

Oproti první desce Hope Astronaut lze v nových písních častěji slyšet violoncello Kateřiny Koutné, která na koncertech doprovázela například Gustava Tutreho, Scotta McClouda nebo se podílela na letošní nahrávce TEVE, a také saxofon nového člena kapely – Pepy Nováka. V písni „To My Lungs“ zní smyčcové kvarteto Desigual Quartet a album obsahuje i skladbu „Sanity“, kterou složil kytarista Mojmír Havlík. Vznikl k němu také remix skladby „Purblind Eyes“, o který se postaral projekt Sky to Speak (http://soundcloud.com/hopeastronaut/purblind-eyes-rmx).

Nahrávka „Someone’s Missing“ vznikala na etapy. Bicí a basa se natáčely v sále kulturního domu, kytary si členové kapely nahráli u sebe doma, zpěvy a smyčce se pak zaznamenaly ve studiu Antonína Schindlera. Jemnost a čistotu albu dodal Tuomas Hakkarainen, se kterým skupina spolupracovala už na EP „In Liverpool“, a jemuž byly inspirací pro mixování skladeb především rané nahrávky The Beatles. Masteringu se poté ujal Dan Václavek, který je známý spoluprací na deskách skupin Nierika, Kryštof či Floex.

„Původně ji měl míchat Rob Bochnik z irských The Frames, byl však zaneprázdněn koncertováním s Glenem Hansardem. Třeba ale spolupráce vyjde příště,“ prozradil Tomáš Krejčiřík.

Nová deska Hope Astronaut je vydána ve spolupráci se vznikajícím brněnským labelem Semetrika Records. Její distribuce se ujímá Indies MG. Digitální vydání v podobě MP3 downloadu bude přístupné v pátek 15. listopadu na webu: www.indiesmg.cz

Společně s albem „Someone’s Missing“ vyjde v omezené edici i Tomášovo EP „Ukulele Living Room Session“.


 

detailní informace

Jedná se o distribuční titul
Dopor. cena: 99 Kč
Sleva: 0 %
Naše cena: 99 Kč
Label Semetrika Records
Datum vydání 15. 11. 2013
Kat. číslo HOPE02-3
Dostupnost ihned

tracklist

stáhnout # název čas ukázka cena zdarma
stáhnout 01 Stars Above 05:46
17 Kč  
stáhnout 02 From All My Heart 04:12
17 Kč  
stáhnout 03 Settle Down 04:19
17 Kč  
stáhnout 04 To My Lungs 05:13
17 Kč  
stáhnout 05 Wait 03:40
17 Kč  
stáhnout 06 Purblind Eyes 05:07
17 Kč  
stáhnout 07 Sanity 03:54
17 Kč  
stáhnout 08 That´s Real 03:09
17 Kč  
Komplet: 99 Kč

další vydaná alba

obal albaHope Astronaut
Balance in the Heights

Doporučená cena: 139 Kč
Naše cena: 139 Kč
více informací
 

Vyhledávání

Klip měsíce

Moje Indies

Koncerty

připravují se...