Montage s Klárou Vytiskovou nabízí pytlík barevných bonbonů


Recenze na album

obal albaMontage
King or Queen

Recommended price: € 2.46
Our price: € 2.46
more info

will be available in english soon... Czech translation follows

Autor: Jana-Moravcova| Zdroj: Redakce Koule.cz

 

HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ

 

HODNOCENÍ REDAKCE

 

Štítky: Montage, Electro, Pop, Drum and Bass, CD, Recepty

 

Nadaný muzikant a nadšený experimentátor Thom Herian (S.O.I.L., Al-Yaman) spolupracuje mimo jiné i s Klárou Vytiskovou, zpěvačkou úspěšných Toxique. V rámci projektu Montage „smontovali“ dohromady své osobnosti s různými hudebními styly a výsledkem her se zvukem je dvanáct skladeb v bonboniérovém albu King Or Queen.

 

Debutová deska dvojice Montage je, jednoduše řečeno, mix všech chutí, na které si vzpomenete. Kromě řady art prvků smíchali Klára VytiskováThomem Herianem řadu dalších stylů, od příjemného popu v Down the Street přes taneční a kompaktní rytmy skladby Go to Hell po nesourodý jungle, world music a songy s r‘n‘b rytmem typu Mr. Surprise. Rukopis producenta a hudebníka Heriana ovlivněný beaty a především d‘n‘b tvorbou se těžko zapře, dokazuje to písnička Man.

 

Přeplácaný dortík vs. Chutný zákusek
Na okázalé podobě desky se podepsala hlavně Thomova pevná producentská ruka. Všechny použité prvky tu připomínají obrovský pytlík plný rozličných bonbónů. Některé sice nesnášíte, zato jiných se nemůžete nabažit. Ale bez pečlivého přehrabování celého sáčku by to nebylo ono, že?
Stejně se to má i s výše zmíněnými elektro momenty. Mnohé jsou nadbytečné a zbytečně ruší: třeba songu King Or Queen jednoznačně kraluje libozvučný refrén se silným vokálem, ve slokách se ale sem tam vloudí nějaké to zapípání „navíc“.
Takové momenty jsou rozeseté po celé desce - například I Wanna Know na první poslech působí jako přeplácaný dortík, kterému by sofistikované odlehčení stylově pomohlo. Jiné skladby, jako třeba Loneliness, zní naopak velmi konzistentně a dobře se obejdou bez vrstvených aranží a nepravidelného rytmu.

 

Bude se vám líbit...
I přes všechno zvukové nepohodlí se ale ukazuje, že tahle zdánlivá přeplácanost a vrstvení jednotlivých efektů je nosné téma desky. Jako celek tvoří King Or Queen jedinečnou avantgardní atmosféru, která by se dala přirovnat snad jen k popartové mozaice barev nebo bohatému rokokovému nazdobení. Navíc ne všem skladbám vládne nepravidelný rytmus.

 

Poslechněte si skladby Montage

 

Jak o albu říká sám Thom Herian: "Nová deska je opravdovou montáží dvou protikladných světů, rodila se dlouho, v bolestech a v nejistotě, ostatně jako každé jiné umělecké dílo, ale s výsledkem jsem velmi spokojen.”

 

Když se vám povede desku doposlouchat až k předposlední a už zmíněné Go To Hell, možná, že dáte Herianovi za pravdu. Najednou se totiž zdá, že všechny ty nezbedné rytmy, které jste během půlhodinky slyšeli, dávají smysl.

 

Montage - King or Queen
Vydavatelství:
Indies MG
Celkový čas: 44:49
Seznam skladeb: Down the Street, Cinnamon, King Or Queen, Mr. Surprise, Alphabet, Man, Soul & Shine, Loneliness, I Wanna Know, Make Me, Go To Hell, Whatz Up

 


Back
 

Search

Music Videos

My Indies

Gigs / Tours

none at the moment