Info: Sólové album Karolíny Kamberské (ex Sestry Steinovy)


fotka

Sólové album Karolíny Kamberské (ex Sestry Steinovy)

Karolína Kamberská - Hořkosladce

 

Jméno Karolíny Kamberské se dříve ukrývalo pod jménem kapely, kterou tvořila se svou sestrou Lucií Steinhauserovou – tedy Sester Steinových. Sestry vydaly od roku 2001 tři CD autorských písní (Lilie polní, Můj tanec, Jen děcko se bojí) a jedno album vtipných úprav lidovek pro malé děti (Měsíček svítí), získaly si věrnou obec posluchačů i respekt hudební kritiky. Po devíti letech existence kapely se v roce 2009 rozhodly pustit každá svou cestou a, jak říkají, stát se vzájemnými fanynkami.

 

Na podzim téhož roku Karolína povila své třetí dítě a v zimě dopsala poslední písně na své sólové album.“Byla to zvláštně krásná doba, s novorozencem jste jako ve vakuu, okolní svět pro vás přestává existovat. Proto se mi dobře psalo i hrálo na kytaru, a malej poslušně poslouchal,“ popisuje Karolína.

 

Kolekce písní ale vznikala přes dva roky. “Jsou to písničky o tom, jak skvělý i strašný je žít ve dvou. Ale mám pocit že v konečném součtu jsou veselejší a lehčí, než moje starší věci – to bude tím, že právě takhle se v posledních letech cítím...“

 

Do studia Elements si Karolína pozvala jen několik spřízněných muzikantů – kytaristy Honzu Ponocného (Circus Ponorka, V. Koubek aj.) a Honzu Horáčka (Goodfellas, M. Žbirka aj.), violoncellistku Dorotu Barovou (Tara Fuki, Kuzmich Orchestra aj.) a bubeníka a perkusistu Davida Landštofa (Druhá tráva, Lenka Dusilová aj.), který hostoval již na dvou posledních deskách Sester Steinových.

 

„Všechno jsme nahrávali jen na jeden, dva pokusy, protože jsme se shodli na tom, že dokonalost je nudná,“ popisuje se smíchem písničkářka atmosféru ve studiu. „Chtěli jsme hravou a trochu punkovou desku...“.

 

CD Hořkosladce vychází v říjnu 2010 u Indies MG, autorem originálního obalu evokujícího hořkou čokoládu je Jiří Troskov. Křest desky proběhne 12.. listopadu v pražském klubu Kaštan.


Další zprávy

 

Vyhledávání

Klip měsíce

Moje Indies

Koncerty

připravují se...