Info: Goodfellas přivezli novou desku ze Spojených států!


fotka

Goodfellas přivezli novou desku ze Spojených států!

Akustická rocková kapela Goodfellas se právě vrací z Kalifornie, kde v lednu nahrála debutové album Robbery Blues. Svůj typický akustický zvuk a přímočaré rokenrolové songy tam svěřila americkému producentovi Chrisovi DiBenedittovi. „Zvuk, který jsme si z Kalifornie přivezli, bychom v Česku jen těžko hledali. Viděli jsme, jak vzniká přímočarost a suverenita amerických kapel!“, pochvalují si Goodfellas spolupráci.
„Dokážeme vám, že i s akustickou kytarou můžeme vymlátit okenní tabulky a naštvat sousedy!“

Známý americký producent Chris DiBeneditto se o vynikající zvuk postaral ve studiu Philadelphonic v kalifornském Sacramentu. Dříve produkoval například desky projektu G Love & Special Sauce, kapely Slightly Stoopid, a spolupracoval i se světoznámým písničkářem Jackem Johnsonem. „Nahrávali jsme tam, kde vznikly nejoblíbenější a nejvzácnější desky z našich sbírek. To je splněný sen!“, dodávají Goodfellas.

„Na evropské turné přizveme několik našich spřátelených kapel z blízkého zahraničí.“

Deska v Česku vychází 28. března 2011 u vydavatelství Indies MG. Vzápětí vyjedou Goodfellas za fanoušky do českých klubů. Jarní turné ROBBERY TOUR 2011 pak pokračuje i po střední Evropě, kam se Goodfellas vrací za hudebními přáteli. Mezi jinými přivezou do Čech vynikající vídeňské duo My Name Is Music. Objev rakouské indie scény je doprovodí na několika místech ČR a především v Rakousku. Výhledově Goodfellas chystají i návrat na místo vzniku alba: „Koncertní turné ve Spojených státech je naším cílem pro další roky. Zatím o tom jednáme, ale obrysy jsou určitě reálné už teď.“ CD bude k dostání v dobrých obchodech, a taky přes webové stránky vydavatelství a na koncertech kapely.

„Jsme zvyklí sázet vše na jednu kartu. Desku jsme tak trochu vyhráli v kasínu!“

Producent DiBeneditto pracuje s kapelou Goodfellas na podobě skladeb už od léta 2010, kdy se na spolupráci dohodli přes internet. K definitivní realizaci desky pak přispěla i neuvěřitelná kuriózní náhoda, která svedla kapelu dohromady se současným hlavním partnerem. „Na desku jsme samozřejmě potřebovali dost finančních prostředků. V zápalu věci jsem dokonce vsadil své úspory v kasínu,“ říká kytarista kapely. Peníze sice prohrál, ale seznámil se při té příležitosti s majitelem loterijní společnosti Milutinem Peričem, který se ukázal být velkým fanouškem hudby a kulturním mecenášem. Ten vyslechl plány kapely, zhodnotil její úspěchy a rozhodl se nejen kytaristovi prohranou částku vrátit, ale navíc podpořit nahrávání v zámoří.
Další zprávy

 

Vyhledávání

Klip měsíce

Moje Indies

Koncerty

připravují se...