Info: Milli Janatková vydává začátkem března své debutové album „Proměna“


fotka

Milli Janatková vydává začátkem března své debutové album „Proměna“

Album „Proměna“ je sólovým debutem Milli Janatkové, na kterém zazní 13 převážně autorských písní v češtině, evropské a brazilské portugalštině i „momentálním improvizovaném milli-jazyce“. Milli se zde představuje nejen se svým osobitým hlasovým vyjádřením, ale také „paličkováním“, hrou na kytaru, perkuse, bubny a různé přírodní perkuse, od vrbových větví po makovice či nehty. Autorskou tvorbu a improvizaci doplňují dvě písně inspirované brazilským jazzem a celé album zakončuje píseň z období pobytu v Portugalsku („Zambujeiro“), podpořená meditativními samply Aleše Hyvnara.      Písně „Proměny“ zpívají, dýchají a hrají nadějí, smutkem, světlem i temnotou, vnitřním klidem a hravostí; hledáním a nacházením, jež se skládají do celku, ve kterém Milli nachází smysluplnou cestu.
Je-li potřeba kategorií, pak žánrově se její tvorba pohybuje od jazzu a brazilské hudby přes experimentální elektroniku až k ambientu a world music. Základními prvky jejího vyjádření jsou hra s rytmy, zvuky, dechem a celým tělem, perkuse hrané „na cokoli“ (tělo, makovice, větve, choroše...) – a zvědavost spojená s improvizací a experimentem.

Křest alba proběhne v sobotu 6.dubna 2013 od 19:00 v pražském klubu Jazz Dock. Vystoupí Milli Janatková trio (Marek Novotný, Petr Tichý) a další hosté.




Další zprávy

 

Vyhledávání

Klip měsíce

Moje Indies

Koncerty

připravují se...