Info: Eskamotër má nový klip


fotka

Eskamotër má nový klip

 

Královéhradecký hudebník a textař vystupující pod pseudonymem Eskamotër /vl. jm. Slávek Hamaďák/ natočil první klip v rámci vydání svého aktuálního debutového alba Pohled do ulice (Indies MG), na jehož natáčení se podíleli i Echo Orchestr a jeho host, trumpetista Radek Círman.

Klip vznikl na konci června, námět si k němu napsal sám Eskamotër a jeho tvůrcem se stal kameraman a režisér v jedné osobě, Lukáš Masner, který už má za sebou i celovečerní filmový debut Hvězda padá na hubu. O své práci na klipu říká: „Dostal jsem možnost vybrat si kteroukoli píseň z alba. Volba padla na skladbu Měsíc a květina. Původní záměr byl natočit vzhledem k nízkému rozpočtu klip v interiéru. Nemohli jsme ale dlouho najít nosné téma, až  přišel Slávek s námětem mikropříběhu v divokém lese a bylo to."  

Při práci na finální podobě videoklipu se chtěli oba jeho hlavní aktéři vyhnout obrazové ilustraci obsahu písně: „Upřednostnili jsme lineární příběh, který je jen jakousi snovou obrazovou metaforou textu, jenž je sám je metaforou nenaplněného milostného vzplanutí, ale zároveň také optimistickým vzkazem - naděje stále žije, nevzdávat se; pokud po něčem toužíme, je důležité vydržet a jít si za svým cílem i třeba s krumpáčem v divokém lese," komentuje umělecký záměr Eskamotër a dodává: „hlavní hrdina se ocitne na neznámém místě v lese a neví proč. Cítí vnuknutí a nechává se jím vést. Je pozorován, ale on své průvodce nevidí. Najde nástroj, vezme jej a jde - je veden - dál, k místu, kde prostě cítí, že má začít kopat. Vykope ‚klíč‘ k odpovědi a po jeho objevení se přenese opět do své reality, kde se setkává v rituálním tanci s cílem své cesty - dívkou."

Původně režisér plánoval černobílý klip, ale barevná atmosféra nedotčeného lesa jej zaujala natolik, že barvám podlehl. Sám k tomu říká: „Divoký, člověkem nedotčený kus lesa, který jsme našli u Hradce Králové, měl v barvách takovou estetickou sílu, že jsme nakonec zvolili barevnou variantu, a to i přesto, že některé záběry jsou díky polednímu slunci ploché. Ale na to, v jakých technicky provizorních podmínkách jsme klip točili, je výsledek uspokojivý."

 

Eskamotër & Echo Orchestr se nyní chystají repertoár alba Pohled do ulice předvést v živém koncertním provedení.  Více o jejich plánech se můžete dozvědět z webových stránek www.eskamotermusic.cz

 
Další zprávy

 

Vyhledávání

Klip měsíce

Moje Indies

Koncerty

připravují se...