Diskografie umělce


Schodiště

www.schodiste.orgexterni odkaz

Biografie Schodiště
Kapela pravidelně koncertuje převážně v klubech a na festivalech po celé republice, za čtvrt století existence odehrála cca tisíc koncertů. Nejprve na chvostě nové vlny osmdesátých let jako předzvěst dnešního ska, po sametové pauze pak absorbujíc další a další vlivy, krok za krokem k pozici jedné z nejvyhledávanějších tuzemských klubových kapel.
Definitivně to potvrdily desky Ukazovák nasliněnej (1997), Svinska Pržola (2001), později Mokrý prádlo (2005). Po zkrácení původního názvu a výměně dvou členů jsou plachty opět napnuty a pokračuje se v nekonečné plavbě po českých pódiích, jako vždycky energicky a naplno. Poslední zářez do albové diskografie s příznačným názvem Tanec (2007) dokázal, že sil i inspirace je v kapele pořád dost.
Jak praví klasik: Schodiště nestačí slyšet, musí se i vidět. Žánrové rozpětí nabralo nových rozměrů, kdysi připisované škatulky jako hospodský šraml, reggae či ska už dávno nejsou určující. Skupina si s odvážnou lehkostí bere z nepřeberného množství hudebních stylů vše, co jí přijde pod ruku, aby se nakonec vždy pokorně vrátila k písničce, ovšem oděné do pestrého kabátku. A především opatřené originálními texty, jež Schodiště staví na roveň hudební složce. Lehce sarkastické, černě-humorné i dojemné, prožité či vymyšlené, brousící ve vodách všedních malostí i velikostí toho, co zrovna sami žijeme.
Zatímco sezona 07-08 byla ve znamení novinkového alba Tanec, v současné době se vzpomíná a to důsledně. Nalejte cigára, zapalte víno, do šiku se formují Vrávoravá svačinářka, Dokonalá kost, Moje první tlustá Šárka, Praporčice Hildegarda a další... jedním slovem Růžovej život. Kapela vychází vstříc přání fanoušků a oprašuje jak dlouho nehrané písně nejslavnějšího období kolem desek Ukazovák nasliněnej a Svinská pržola, tak rarity z dřevních dob zachycené na Albu prvním. Jádrem koncertů jsou, lidově řečeno, „starý pecky, který maj stejně všichni nejraději“, což vítá nejen klubové publikum, ale i návštěvníci letních open-air akcí všeho druhu.
Schodiště v dnešní jemně omlazené sestavě hraje s obrovskou chutí, vepředu svým neopakovatelným stylem přednáší Martin „Doktor“ Krajíček, který jako maják září v pozici frontmana od prvopočátků, vzadu sviští precizní bicí mladičké Páji Táboříkové, je to radost, je to jízda.
Bližší informace najdete na webových stránkách www.noise.cz/schodiste.

 

Sestava Schodiště:
Doktor Martin Krajíček – zpěv, kytara
Vratislav Vrtaak Horčík – baskytara, zpěv
Vladimír Cihla Cihelka – saxofon, kytara, flétna, harmonika, zpěv
Miroslav Klíma – akordeon
Jaromír Linhart – klarinet
Ondřej Fencl – el. Kytara, zpěv
Pájinka Táboříková – bicí nástroje

alba

obal alba

Chcete rokenrooool??!! (2DVD)

Doporučená cena: 99 Kč
Naše cena: 99 Kč
více informací

obal alba

Tanec!

Doporučená cena: 79 Kč
Naše cena: 79 Kč
více informací

 
 

Vyhledávání

Klip měsíce

Moje Indies

Koncerty

připravují se...