Diskografie umělce


Majerovky brzdové tabulky

www.majerovky.czexterni odkaz

Majerovky jsou pokročilou vývojovou fází kapely Majerovy brzdové tabulky. Ta vznikla v roce 1986 a hrála nejprve tak něco jako pražskou novou vlnu, z té doby pochází nikdy nevydané nulté album Noční zprávy. Hlavní čtyřlístek Majerových brzdových tabulek se ale definitivně schází v roce 1991: zpěvačka Andrea Landovská, mandolinista, kytarista, skladatel a textař Petr Linhart, saxofonista, klarinetista, zpěvák a skladatel Vít Kahle a baskytarista a violoncellista Antonín Bernard. Také je hned jasné, o co půjde: Dějiny krajiny, ve které žijeme, nezačínají u Jiráska, ale jsou hluboké jako noční nebe a dávní bohové stále přebývají na skrytých místech. V tichu krajiny přicházejí víly. Postupně vycházejí alba Místa častých zjevení (F-ART 1992 a Indies 2000), Gabréta (Indies 1996), Babí Jan (Indies 1998), Rybou ryb (Indies 2000) a Pálava (Indies 2004). K tomu se pojí mnoho koncertů tuzemských i zahraničních.

V období po vydání Pálavy odchází z kapely zpěvačka Andrea Landovská, krátce jí zastoupí Soňa Tomečková. Na stálý post bubeníka přichází Tomáš Makovský. Následuje dvouleté hledání, Majerovy brzdové tabulky vystupují bez ženského zpěvu.Začátkem roku 2008 ale přichází do kapely zpěvačka Alice Holubová, dosud známá ze svého působení ve formaci Hradišťan. Na jaře 2008 vzniká živé album Noc ozvěn (Indies MG), záznam koncertní nahrávky, pořízené již s Alicí Holubovou v brněnském klubu Stará Pekárna. Album vychází již pod mírně změněným názvem Majerovky brzdové tabulky.

Majerovky jsou:


Alice Holubová - zpěv
Petr Linhart - hudba a texty, mandocello, elektrická kytara, zpěv
Vít Kahle - hudba, sopránový a tenorový saxofon, klarinet, zpěv
Antonín Bernard - bezpražcová pětistrunná baskytara, violoncello
Tomáš Makovský – bicí

Majerovky jsou také:

Nezaměnitelný zvuk a pocit, hudba v krajině a krajina v hudbě, půlnoční úplněk a skály vyprahlé poledním sluncem, ranní mlha a první večerní hvězda, lidé na cestě a neviditelné bytosti lesa, písně zdánlivě ztraceného světa.

alba

obal alba

Pálava

Doporučená cena: 99 Kč
Naše cena: 99 Kč
více informací

obal alba

Noc ozvěn

Doporučená cena: 249 Kč
Naše cena: 199 Kč
více informací

obal alba

Autobus do Podbořan

Doporučená cena: 249 Kč
Naše cena: 199 Kč
více informací

obal alba

Sudéta

Doporučená cena: 199 Kč
Naše cena: 159 Kč
více informací

 
 

Vyhledávání

Klip měsíce

Moje Indies

Koncerty

připravují se...