Diskografie umělce


Allstar Refjúdží Band


Kapela, která energicky vaří v jednom kotli dechovku, ska, rap, klezmer, dixieland, čínskou operu, arménské a kurdské melodie. Allstar Refjúdží Band tvoří hudebníci z Číny, Kurdistánu, Arménie, Slovenska, Švýcarska, Čech a USA. Pokud se styl kapely vůbec dá vůbec nějak zařadit, lze říci, že pod vedením amerického hudebníka Michaela Romanyshyna vznikla jedna z nejoriginálnějších kapel tzv. world music. Obrovské nasazení hudebníků je kombinováno s humorem, nadsázkou, ironií a především sebeironií. „Chtěl jsem vám zpívat píseň, která vás rozpláče. Ale mám přízvuk. Chtěl jsem vám zpívat píseň, které se budete smát. Ale mám přízvuk.“ Zpívá s Allstar Refjúdží Bandem Švýcar Philipp Schenker.
Osudy imigrantů jsou často smutné i tragické, ale nač si stýskat? Slova, která známe ze školních čítanek jako je notoricky známá báseň Hora Říp Jaroslava Seiferta nebo Cestička k domovu K.V. Raise či text hymny Kde domov můj, znějí z úst Číňanky, Kurda a Švýcara nezvykle. Najednou si uvědomujeme, že mají hluboký význam, že mít domov nemusí být tak samozřejmé, jak se zdá.
První album Allstar Refjúdží Bandu nese název Spas! Není to rozkazovací způsob od slovesa spasit.  Nejde ani o špás napsaný esemeskou. Spas znamená v kurdštině děkuji. Je to slovo, které na koncertech vykřikuje frontman kapely Miran Kasem po každé písni.

JAK Allstar Refjúdží Band VZNIKL:
Allstar Refjúdží Band vznikl jako součást představení Divadla Archa Tanec přes plot, ve kterém účinkují vedle profesionálních umělců uprchlíci a cizinci žijící v České republice. Režisérka představení Jana Svobodová pozvala amerického hudebníka Michaela Romanyshyna, aby pro toto představení vytvořil kapelu a složil muziku, která by odrážela rozmanitost hudebních kultur. Představení Tanec přes plot mělo premiéru v březnu 2008 v Divadle Archa. Allstar Refjúdží Band již krátce po premiéře získal četná pozvání k samostatnému vystupování. Dnes má tento band za sebou sérii úspěšných koncertů, účast na hudebních festivalech a jeho repertoár je obohacen o řadu nových skladeb.

JAK KAPELA PRACUJE:
Michael Romanyshyn vyvinul pro Allstar Refjúdží Band zcela unikátní způsob práce. Na základě melodických motivů kurdských, arménských a čínských písní se tvoří zhudební základy pro nové skladby. Písně vznikají ze společných improvizací, hudba není zapsána do not, rodí se ze vzájemného naslouchání. Jednotlivé skladby se kombinují s originálními texty, existující texty získávají v podání orchestru nová hudební aranžmá. Hitem kapely je cover-verze české národní hymny v podání Číňanky, Kurda a Švýcara. Otázka „Kde domov můj?“ tak dostává nový význam.

ALLSTAR REFJÚDŽÍ BAND:
Gugar Manukjan (akordeon), Miran Abdulrahman Kasem (oud, zpěv), Jan Středa (trubka), Adam Koller / David Bartošek (bicí), Michael Romanyshyn (klarinet), Jindřich Krippner (klarinet, saxofon), Eva Hromníková (akordeon), Petra Lustigová (trombón), Pavel Krtek Hejčl / Jan Krause (tuba), Ondřej Milt (bass klarinet) Jana Svobodová (saxofon), Philipp Schenker (klarinet, zpěv), Jing Lu (housle zpěv), Marian Leczó (kytara)

alba

obal alba

Kdo žere psy ?

Doporučená cena: 129 Kč
Naše cena: 129 Kč
více informací

obal alba

Spas!

Doporučená cena: 129 Kč
Naše cena: 129 Kč
více informací

 
 

Vyhledávání

Klip měsíce

Moje Indies

Koncerty

připravují se...