Diskografie umělce


Poslední výstřel

www.poslednivystrel.czexterni odkaz

Skupina Poslední výstřel je paralelní, "relaxační" projekt členů skupiny Bratři Orffové. Alter ego Ivana Gajdoše, leadera krnovské skupiny Bratři Orffové, se chystá vydat desku v polovině října. Další novinky lze očekávat příští rok

 

Skupinu dnes tvoří Ivánek (kytara, zpěv, foukačka, xylofon, mandolína, banjo, syntík, tamburína; jinak Bratři Orffové i sólo), Simoneer (kytara, zpěv, banjo, basa, elektrická harmonika, kazoo, brumle, flexatón, syntík; jinak sólo), Kulda (basa, kytara, tamburína; jinak Bratři Orffové) a Hopík (bicí, perkuse, potlesk, tričko; jinak Photolab a Soliloqui).

 

Krnovská skupina Poslední výstřel vznikla někdy kolem roku 1994 jako relaxační projekt hudebníků tvořících pod hlavičkou 2kpb. od té doby příležitostně vystupovala jako uzavírač společných koncertů. Navzdory principu ignorace jakékoli přípravy, nových skladeb utěšeně přibývalo, stejně jako popularity na místní scéně.

 

Kromě dadaisticky hravých písní zpěváka a kytaristy Ivana Gajdoše se v repertoáru dostalo i na coververze popěvků z oblasti folklóru a filmové hudby. Svého času také existovala jakási skupina ve skupině (Štyry mačky), která se věnovala popularizaci slovenského jazyka.

 

Deset let si skupina nerušeně brnkala v chladivém přítmí krtkovských lokálů, když tu náhle přišel zásadní zvrat. Skupina vzala svou existenci více než vážně a jala se následovat svou strmě stoupající hvězdu. Kluci naskákali do auta, zajeli až do trnavy, za tři dny tam stloukli šestnáctikouskovou desku, zaúkolovali manažera a pak hráli a hráli.

 

Bylo by falešně skromné nezmínit společné miniturné s Wohnout, vystoupení v Noci s andělem či účast na několika pražských (takže důležitých) festivalech. Šlehačkou na dortu úspěchu pak bylo udělení "kalumetu strýčka indiána", který skupina převzala při dvoření beatové slávy v Lucerně. Ze západu už mají hudebníci mžitky, takže se za několik málo okamžiků chystají zase na východ, aby tam zvěčnili nejnovější ze svých hravých písní.

 

alba

obal alba

Rozhodně nečekejte sex

Doporučená cena: 199 Kč
Naše cena: 159 Kč
více informací

 
 

Vyhledávání

Klip měsíce

Moje Indies

Koncerty

připravují se...