Diskografie umělce


Los Perdidos

losperdidos.netexterni odkaz

Los Perdidos – Somos Los Perdidos
Už několik let prohání Ztracenci po klikatých a prašných stezkách mexické pouště svůj magický autobus. Zuřivě rapující řidič ale neztrácí směr. Pro Los Perdidos je totiž každý nový den svátek a každý koncert fiesta.
Holešovští punkoví mariachis pečou svůj hudební steak na španělském pepři a s jamajským rumem. Trubky z Tijuany, horký písek a hluboké modré nebe.
 „Somos Los Perdidos, amamos la música neboli Jsme ztracenci, milujeme hudbu!“ říká o sobě skupina patřící do lidského druhu rebelů. Revoltují nejen proti společnosti, ale i proti všem hudebním směrům. S nadsázkou a láskou „hnětou“ dohromady skákavé rytmy s latinskoamerickými houpavými pohyby. Do toho trochu revolučních pochodů, řízného punku, ska, španělského folklóru a špetku jamajského raeggae. Rytmus srdce a energie slunce, to je poselství stylu, kterému sami Perdidos říkají „chiapaspunk“. To podle státu Chiapas v Mexiku, kde žijí potomci Mayů bojující za udržení svých tradic, ke kterým patří třeba i přímá demokracie. !Viva la música, Viva la vida, Viva el amor!
Dvorním básníkem skupiny je Marek „Ahmed“ Kalvoda, jehož verše do španělštiny překládá zpěvák Padre, který má své kořeny má v Řecku. Spolu s kytaristou Madrugou žili nějaký čas ve Francii, ale hlavně ve žhavé španělské Andalusii.
Los Perdidos jsou vůbec kosmopolitní parta. Basista Ševča posledních deset let pravidelně putuje po nekonečné Číně. Madruga pobýval také dlouho v Irsku, v zasquattovaném kostele v holandské Bredě zase hudebně experimentoval se svým bratrem Jiřím, členem Tata Bojs a Lesní zvěře. Zkušenou dechovou sekci Mejla (trubka) a Pepe (sax) prověřilo dlouholeté působení v punkových i jazzových souborech a také pouliční exhibice v ulicích evropských velkoměst. Namakaná doprovodná kytara je v rukou dalšího světoběžníka Šáši a neohroženou jistotou rytmiky je bubeník Stráťa, který přes grindcore a funky dorazil až do rytmu horkého jihu.
 „My jsme přeci větrná smršť, jekot zmizelých, banda uprchlých sirén, vnitřek Malströmu, zmrzlý kus brazilských par valících se k Titaniku, milióny každonočních povzdechů, mrknutí ještěrky, halucinoidní vůně orchidejí, písečná slepota i dlouho očekávaný déšť……..my jsme přeci burácející El quetzal. !Somos Los Perdidos, arriba, vamos amigos!

 

Los Perdidos:

 

Padre - zpěv
Ševča - basa
Stráťa - bicí
Madruga - kytary, zpěv
Šáša - kytara
Mejla - trubka
Pepe - sax

 

alba

obal alba

Poco Dinero

Doporučená cena: 149 Kč
Naše cena: 134 Kč
více informací

obal alba

Somos Los Perdidos

Doporučená cena: 199 Kč
Naše cena: 169 Kč
více informací

 
 

Vyhledávání

Klip měsíce

Moje Indies

Koncerty

připravují se...