Diskografie umělce


foto umelce

Jarret

www.jarret.czexterni odkaz

Liberecký Jarret 2008:

Hanka Skřivánková / zpěv, flétna, klávesy
Michal Kadlec / zpěv, ak. kytara, el. kytara
Marek Ottl / zpěv, ukulele, klávesy, trombon
Tomáš Piala / bicí
Marek Štulír / bas. kytara, zpěv
Michal Vlasta Třešňák / zpěv, ak. kytara, klávesy

Jarret se za dobu své dlouhé existence vypracoval do pozice folk - rockové špičky české hudební scény. Jejich styl se v průběhu trvání proměňoval pozvolna. Michal Kadlec do svého folkového tria angažoval v roce 1992 Marka Štulíra a tím založil skupinu Jarret. Už tehdy folkové seskupení nachází své východisko a inspiraci v Bobu Dylanovi, Neil Youngovi, Joni Mitchell, Alanis Morisett nebo Sheryll Crow. Postupem času se vzdaluje čistému folkovému projevu, ze kterého vzešli a přimícháním stylů se stává žánrovým cross overem - míšencem. Postupně na svých albech nachází svoji tvář, kterou ještě při natáčení alba Vztahem zapni umocňuje vstup producenta Martina Ledviny (ex Druhá tráva, spolupráce s Lenkou Dusilovou) Zároveň se profilují jejich texty, ve kterých nejde ani o cílený útok na bránici, ani o (třeba) politickou angažovanost.
Výraznou autorskou postavou Jarretu je B. Vašák, který v kapele řadu let působil (1993 - 2003) a ani po svém odchodu nepřestal zásobovat kapelu písněmi. I když jsou mezi jejich alby delší časové úseky, jejich fanouškům se vyplatí si na další album počkat. Na zatím posledním cd Vztahem zapni! dokázali že jsou ve výtečné formě a získali nominaci na žánrovou cenu akademie populární hudby Anděl 2006 v kategorii Folk and Country.

Skupinu poté opouští dlouholetý spoluhráč a bubeník Honza Noha a jeho místo zaujímá Tomáš Piala. Dalším novým členem  je Marek Ottl. Navíc Hanka Skřivánková se stává maminkou a tak kapela si vybírá menší pauzu,  aby se v roce 2008 vrátila s novým albem. Live album Jarret sobě vychází na podzim 2008.

alba

obal alba

Unikat

Doporučená cena: 149 Kč
Naše cena: 127 Kč
více informací

 
 

Vyhledávání

Klip měsíce

Moje Indies

Koncerty

připravují se...